Ogłoszenia duszpasterskie - 16.06.2019 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.
 2. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na renowację uszkodzonego witraża w naszym kościele. Jak widać, prace już zostały rozpoczęte. Podczas zdejmowania witraża okazało się, że nie tylko zewnętrzne szyby są do wymiany, ale 80% witraża jest do renowacji, która odbędzie się w Krakowie w tej samej pracowni, która założyła nasz witraż.  
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Księży Oblatów, którzy wygłoszą do nas słowo Boże, podczas którego będą promować „Festiwal życia”. Po Mszach świętych poproszą nas o wsparcie tego dzieła ofiarami do puszek przed kościołem.
 5. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 17 czerwca –wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  • w czwartek, 20 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • w piątek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z koronką do Bożego Miłosierdzia i okazją do spowiedzi.
 6. W środę zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami i nauczycielami do udziału w dziękczynnej Mszy świętej na zakończenie roku szkolnego. Porządek Mszy świętych: klasy 7 i 8 oraz gimnazjalne o godz. 8.00 w górnym kościele, klasy od 1 do 4 o godz. 9.00 w górnym kościele i klasy 5 i 6 oraz klasa 7 z SP2 (!) o godz. 9.00 w dolnym kościele. Okazja do spowiedzi świętej w poniedziałek i wtorek od godz. 18.00. Już dziś dziękujemy rodzicom, nauczycielom i katechetom za trud pracy z dziećmi i młodzieżą oraz dyrekcjom szkół i wszystkich organizacji współpracujących z parafią w dziele wychowania i kształcenia młodego pokolenia. Wszystkim pracownikom oświaty oraz uczniom życzymy dobrego wypoczynku podczas wakacji.
 7. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała, podczas której dziękujemy za dar Eucharystii i publicznie podczas procesji wyrażamy naszą wiarę w realną obecność Jezusa Chrystusa pod postacią chleba i wina. Msze święte w porządku niedzielnym, z wyłączeniem Mszy św. o godz. 10.00 i 10.30 z racji procesji, która odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00. Na tę godzinę przychodzą dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych oraz przedstawiciele organizacji i grup działających w naszej parafii. W tym roku w procesji przejdziemy ulicami Śniadeckiego, Olszewskiego, Słowackiego, Tysiąclecia na Plac św. Maksymiliana. Bardzo prosimy o udekorowanie okien i balkonów na trasie procesji. O przygotowanie czterech ołtarzy prosimy kolejno wspólnoty: „Nikodem”, Mężczyzn św. Józefa, Rycerstwo Niepokalanej i Róże Męskie oraz członków Straży Honorowej NSPJ i Apostolstwa Dobrej Śmierci. Próba dla dzieci sypiących kwiaty i dzwoniących dzwonkami w środę, o godz. 17.30. Wszystkie osoby mające dostęp do świeżych płatków kwiatowych mogą je przynosić do domu katechetycznego już od poniedziałku przez cały czas oktawy.
 8. W czwartek od godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się Wieczór Uwielbienia z udziałem uczestników kursu Alpha i ks. Biskupa Ordynariusza. Z tej racji nabożeństwo wieczorne i Msza św. o godz. 19.00 będą odprawiane w dolnym kościele. Ze względu na wieczór uwielbienia nie będzie procesji eucharystycznej po południu w Uroczystość Bożego Ciała.
 9. Od czwartku przez cały tydzień trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne wokół kościoła będą odbywały się o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w nich delegacje ze sztandarami, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich parafian.
 10. Mimo rozpoczynającego się okresu wakacyjnego - do końca czerwca w niedzielę będą odprawiane Msze święte o godz. 10.00, 13.15 i w domu emeryta. Z uwagi na duże zainteresowanie wolnymi terminami odprawienia Mszy św. prosimy rezerwujących o szybkie potwierdzanie Mszy św. zarezerwowanych w lipcu i sierpniu.
 11. Spotkania duszpasterskie w nadchodzącym tygodniu:
  • w poniedziałek 17 czerwca o godz. 19.00 – spotkanie mężczyzn św. Józefa w dolnym kościele,
  • również w poniedziałek po Mszy św. o 18.30 spotkanie członków Rycerstwa Niepokalanej w Ośrodku św. Jana Pawła II.
 12. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 18.30.
 13. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę po Mszy św. o 9.00 i o 18.00 podczas nabożeństwa czerwcowego.
 14. Już dziś zapraszamy do pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach od 7 do 11 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę będą odbywały się dwa tygodnie przed jej rozpoczęciem jednak wszystkich, którzy jako uczestnicy pielgrzymki zechcą podejmować posługi muzycznych, porządkowych, technicznych, kwatermistrzów lub inne zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek, 21 czerwca, o godz. 19.00 do sali nr 3 w domu katechetycznym.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej ze stolików pod chórem w naszym kościele.