Ogłoszenia duszpasterskie – 24 niedziela zwykła

1.      W dniu dzisiejszym, z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów. Bóg zapłać za ofiarność także na dzisiejszą tacę, przeznaczoną na funkcjonowanie naszej parafii.

    2.Dziś o 15.00 w dolnym kościele Msza święta i spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, a o 18.30 - nieszpory niedzielne.

     3.  Liturgiczne obchody tygodnia:

- we wtorek, święto św. Stanisława Kostki; w związku z 450 rocznicą śmierci Świętego Patrona Polski i młodego pokolenia zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii do udziału we wtorkowej mszy św. o godz. 18.30, po której kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa,

- w czwartek, wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,

- w piątek, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o 15.00 a po wieczornej Mszy świętej na koronkę w intencji poszanowania życia ludzkiego oraz za matki oczekujące potomstwa z nabożeństwem do św. Jana Pawła II.

     4. W czwartki o godz. 18.00 zapraszamy do modlitwy nowenną do św. Maksymiliana z możliwością uczczenia jego relikwii.

     5.W najbliższym tygodniu zapraszamy na spotkania:

- w poniedziałek o godz. 16.00 w kaplicy MB Kalwaryjskiej Zespół Misyjny, zapraszamy także ofiarodawców Adopcji dziewczynek z Indii,

- w poniedziałek po Mszy wieczornej grupa Nikodem z ks. Łukaszem zaprasza na spotkanie osoby pragnące pogłębić swoją wiarę poprzez spotkanie formacyjno-modlitewne lub adorację do sali nr 5 w domu katechetycznym,

- we wtorek o 19.30 Krąg Biblijny pod opieką ks. Tomasza - w kawiarence,

- we środę Apostolstwo Dobrej Śmierci o godz. 17.00,

- w czwartek o godz. 18.30 w dolnym kościele pierwsze spotkanie rodziców dzieci z klas trzecich szkół podstawowych w sprawie przygotowania do Pierwszej Komunii świętej 2019,

- również  we czwartek o godz. 19.15 w górnym kościele spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. 3 gimnazjum – obecność obowiązkowa (rodzice otrzymają imienne deklaracje dla swoich dzieci),

-w sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla kandydatów na ministrantów i lektorów, a o godz. 10.00 spotkanie dzieci chętnych do śpiewu w scholi niedzielnej o 12.00 oraz chętnych do zaangażowania w Oazę Dzieci Bożych z ks. Tomaszem i s. Anitą,

- dyżury Biura Radia Maryja w każdą niedzielę, a także w I i IV środę miesiąca od 9.00 do 12.00 w salce domu katechetycznego na I p.

     6.W kancelarii trwają zapisy na pielgrzymki:

- do Kalwarii Zebrzydowskiej dla małżeństw, rodzin i narzeczonych w sobotę, 22 września, wyjazd o godz. 8.00 spod naszego kościoła, koszt 20 zł, zapisy z numerem PESEL do czwartku,

- do Kalwarii Pacławskiej i innych miejsc w pielgrzymce dwudniowej 13-14 października, szczegóły na plakatach.

     7. Stowarzyszenie Opozycji Niepodległościowej i Represjonowanych w Oświęcimiu zaprasza mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej na uroczystość „Niepodległa 2018”, która odbędzie się w najbliższy piątek, 21 września. Uroczystość rozpocznie Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Górnego. Podczas uroczystości zostanie poświęcony sztandar Stowarzyszenia oraz nastąpi odsłonięcie tablicy okolicznościowej na frontonie ośrodka św. Jana Pawła II.

   8. Odnowa w Duchu Świętym organizuje rekolekcje Szkoła Uczniów Jezusa, skierowane do wszystkich chętnych, a przede wszystkim do tych, którzy ukończyli Seminarium Odnowy Życia, kurs Nowe Życie lub podstawowy Kurs Alpha. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 26.09. w salce Odnowy. Szczegóły na plakatach.

    9. 20 września o godz. 18.00 w auli św. Wawrzyńca Biblioteki „Galeria Książki” w Oświęcimiu odbędzie się wieczór poetycki poświęcony twórczości dra Karola Ptaszkowskiego. Zainteresowanych zapraszamy.

    10.Od jutra w kancelarii parafialnej można rezerwować Msze św. na 2019 rok. Zwracamy uwagę, by przemyśleć intencje związane wpierw z jubileuszami czy rocznicami lub innymi okolicznościami osób żyjących, a intencje za zmarłych zamawiać w minimalnej liczbie tak, by umożliwić także odprawianie Mszy za zmarłych po pogrzebie. Okrągłe jubileusze małżeńskie będą obchodzone w wyznaczonych terminach dwa razy w roku.