Ogłoszenia duszpasterskie - 20.01.2019
2 niedziela zwykła

 

1. Przeżywamy dziś 2 niedzielę zwykłą. O godz. 18.30 nieszpory niedzielne. Składka w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na cele charytatywne – jest to tzw. jałmużna postna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli przeznaczonena cele remontowe w naszej Parafii. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

a. w poniedziałek, 21stycznia - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

b. w czwartek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan,

c. w piątek, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła. W tym dniu zapraszamy na godzinę Miłosierdzia o 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia i okazją do spowiedzi św.

d. w sobotę, 26 stycznia – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Islamu.

3. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Akcji katolickiej będą zbierać przed kościołem ofiary do puszek na ogrzewanie naszego Kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Dobiega końca  wizyta duszpasterska w naszej parafii. Plan odwiedzin dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii i w gablotach. Serdecznie dziękujemy za otwarcie drzwi, gościnność, życzliwość i ofiarność. Składane przy okazji kolędy ofiary przeznaczamy na trwające prace remontowe w naszej parafii oraz na misje, funkcjonowanie seminarium duchownego i innych instytucji kościelnych a także na dzieła podejmowane przez duszpasterzy. Dziękujemy również za ofiary składane na służbę liturgiczną w naszej parafii. Jeśli ktoś z różnych powodów nie mógł się spotkać z kapłanem a ma takie życzenie prosimy o zgłoszenie tego w kancelarii. Za wszystkich ofiarodawców zostanie odprawiona msza święta w środę, 30 stycznia, o godz. 18.30.

5. W przyszłą niedzielę 27 stycznia o godz. 11.50 OAZA DZIECI BOŻYCH zaprasza wszystkich na Jasełka pod tytułem "Gdy Bóg podróżuje koleją"  połączone ze wspólnym kolędowaniem. Po Mszy św. dzieci będą zbierać ofiary, które zostaną przeznaczone na działalność naszej Oazy.

6. Również 27 stycznia o godz. 18.00 w parafii św. Józefa w Oświęcimiu odbędzie się Charytatywny Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek poprowadzony przez parafialny zespół Gloria Dei. Ofiary zebrane podczas koncertu zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas naszej diecezji na pomoc dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

7. Przypominamy o zamykaniu drzwi wejściowych do kościoła w okresie grzewczym.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć ze stolików pod chórem w naszym kościele.

9. Najbliższa Msza święta z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne zostanie odprawiona w naszym kościele w środę, 30 stycznia, o godz. 18.30. Modlitwę poprowadzi o. Teodor Knapczyk. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie tak parafian jak i gości.

10. Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną będą miały miejsce w sobotę, 2 lutego, w godzinach od 8.30 do 11.00. Chorych spoza stałej listy i nie zapisanych podczas kolędy zgłaszamy w kancelarii parafialnej.