19 NIEDZIELA ZWYKŁA

12.08.2018 r.

1. W czasie każdej Eucharystii słyszymy słowa zaproszenia do pełnego uczestnictwa w Uczcie: Bierzcie i jedzcie; Bierzcie i pijcie z tego wszyscy. Posiłek należy do zwyczajnych zadań codzienności. Jednak przyjmując w czasie Eucharystii Ciało i Krew Pańską, otrzymujemy dar absolutnie wyjątkowy: Jezus Chrystus ofiaruje się ludzkości, wydaje się w nasze ręce. Obdarza nas swoim życiem i jest pośród nas obecny.

2. W poniedziałek, 13 sierpnia, sąsiednia archidiecezja krakowska oddaje cześć Najświętszej Maryi Pannie Kalwaryjskiej. W tym dniu w naszym kościele kolejne nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 18.00 od modlitwy różańcowej, po której zostanie odprawiona Eucharystia o godz. 19.00, zakończona procesją maryjną wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian i gości. Mszy św. będzie przewodniczył o. dr Piotr Cuber OFM, gwardian i proboszcz z Harmęż.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) we wtorek, 14 sierpnia - uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszego Kościoła partykularnego, Ziemi Oświęcimskiej i naszej parafialnej Wspólnoty. Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Bogu biskupów, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę. Msze św. w naszym gościele będą o godz. 6.00, 7.30, 18.30.

W tym dniu doroczna uroczystość ku czci św. Maksymiliana z pielgrzymką do KL Auchwitz, gdzie tradycyjnie zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia przy bloku nr 11 pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego. Pielgrzymka z naszego kościoła wyruszy jak zawsze po krótkim nabożeństwie o godz. 8.30. Msza święta przy bloku nr 11 o godz. 10.30. Zapraszamy do pielgrzymowania wszystkich pozostających w Oświęcimiu. Osoby nie mogące pielgrzymować pieszo mogą udać się do obozu autokarem, który wyjedzie spod naszego kościoła o godz. 9.00, powrót ok. godz. 13.00.

Przypominamy, że uroczystość św. Maksymiliana, 14 sierpnia, będzie okazją do dziękczynienia za 40-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Trzopa, który będzie przewodniczył sumie odpustowej o godz. 18.30 oraz za posługę duszpasterską księdza Proboszcza Józefa Niedźwiedzkiego i księży: Zbigniewa Zachorka i Sławomira Suskiego. Dlatego ponawiamy zaproszenie do licznego udziału w tej uroczystości przedstawicieli grup duszpasterskich i organizacji oraz wszystkich parafian.

b) w środę, 15 sierpnia - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - w naszym kościele Msze św. w tym dniu w wakacyjnym porządku niedzielnym.

c) w piątek, 17 sierpnia - wspomnienie św. Jacka, prezbitera. W tym dniu czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca.

4. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej prowadzi akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Prosimy chętnych darczyńców o zabieranie plecaków z kancelarii parafialnej w godzinach jej funkcjonowania i jak najszybszy zwrot do kancelarii wyposażonych tornistrów. Puste tornistry można zabrać także dziś po Mszach św. z zakrystii. Wszystkim Ofiarodawcom w imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!

5. W dniach od 18 do 19 sierpnia i od 24 sierpnia do 4 września 2018 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury będą się odbywały projekcje filmu pt. "Samson". To epicka opowieść o Hebrajczyku z niezwykłym darem siły - wybrańcu Boga, który ma za zadanie wyzwolić swój lud z niewoli. Po stracie miłości swego życia z winy okrutnego księcia Filistyna, młody Hebrajczyk o nadprzyrodzonej sile broni swego ludu, poświęcając wszystko, by pomścić swoją miłość, swój lud i swojego Boga.

 6. Zmarł + Franciszek Płonka, ojciec ks. Wiesława Płonki. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 16 sierpnia o godz. 13.00.