Ogłoszenia duszpasterskie - 11.11.2018
32 niedziela zwykła

 

 

1. Przeżywamy dziś 32 niedzielę zwykłą. Uczestnicząc w liturgii eucharystycznej, doświadczamy obecności pośród nas Jezusa jako Sługi. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. Obchodzimy dziś 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  W naszych modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich ludziach, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Jednocześnie w liturgii wspominamy św. Marcina, biskupa. Wszystkim solenizantom, także księżom Marcinom - naszym duszpasterzom, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej.

3. Dzisiejsza składka – w drugą niedzielę miesiąca, przeznaczona jest na trwające prace remontowe w naszej parafii. Obecnie modernizujemy centralne ogrzewanie w budynku katechetycznym przed nadchodzącą zimą. Za złożone ofiary składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

4. Liturgiczne obchody tygodnia:

a. w poniedziałek, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; jest to zarazem Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym,

b. we wtorek, 13 listopada – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Izaaka i Kryspina, pierwszych męczenników Polski,

w sobotę, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

5. W środę, 14 listopada, w ramach obchodu 100. rocznicy odzyskania niepodległości
w Oświęcimskim Centrum Kultury o godz. 10.00, 11.30 i 17.00 zostanie wystawiony spektakl pt. U PANA BOGA NA WARCIE. Opowiada on o s. Eligii Stawickiej, serafitce, byłej legionistce i poruczniku Wojska Polskiego. Szczegóły na plakacie.

6. W piątek – 16 listopada oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia i okazją do spowiedzi oraz po wieczornej Mszy św. na Koronkę w intencji poszanowania życia ludzkiego oraz za matki oczekujące potomstwa z nabożeństwem do św. Jana Pawła II.

7. W przyszłą sobotę 17 listopada zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na Mszę św. o godz. 9.00 a po niej na spotkanie na plebanii.

8. Zapraszamy przez wszystkie dni powszednie listopada od poniedziałku do soboty na Różaniec o godz. 18.00 z wypominkami za zmarłych. Wypominki można jeszcze składać w kancelarii parafialnej. Jednocześnie serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków rocznych i listopadowych. Przypominamy, że zgłaszane wypominki roczne będą odczytywane w poszczególne niedziele od grudnia, a za zmarłych wypominanych odprawiana jest co miesiąc Msza święta.

9. Wszystkich małżonków, obchodzących swoje okrągłe jubileusze w drugiej połowie tego roku, zapraszamy do wspólnego dziękczynienia w Uroczystość Chrystusa Króla - 25 listopada, podczas Mszy św. o godz. 10.30. Udział w uroczystości zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

10. Zapraszamy na spotkania duszpasterskie w nadchodzącym tygodniu:

    a. Wspólnota Nikodem zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu
w poniedziałek do dolnego kościoła od 19.30 do 21.00;

    b. zapraszamy osoby  żyjące w związkach niesakramentalnych na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę, o godz. 15.00  do dolnego kościoła.

11. Oświęcimskie Centrum Kultury i Wydawnictwo Signo zapraszają na autorskie spotkanie z Włodzimierzem Majcherkiem, autorem książki “Opowieści z Camino de Santiago”, które odbędzie się 16 listopada br. o godz. 18.00 w sali OCK. Szczegóły na plakacie.

12. W przyszłą niedzielę – 18 listopada przypada dzień imienin ks. bp. Romana Pindla. Pamiętajmy o modlitwie w intencji w intencji ks. Biskupa i całej naszej diecezji.

13. W niedzielę Chrystusa Króla – 25 listopada na godz. 14.30 do dolnego kościoła zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby utworzyć wspólnotę św. Józefa, która w sposób szczególny będzie troszczyć się o nasz kościół.

14. Osoby, które złożyły wnioski o żywność unijną prosimy o odbiór dostaw żywności. Nadal istnieje możliwość składania wniosków, kto jeszcze tego nie uczynił a spełnia warunki. Szczegóły na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej.

15. Bardzo serdecznie prosimy aby w okresie jesienno-zimowym wchodząc i wychodząc z kościoła zamykać za sobą drzwi.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć ze stolików pod chórem naszego kościoła.

17. Ze względu na ustawowy dzień wolny od pracy w najbliższy poniedziałek 12 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.