Ogłoszenia duszpasterskie - 26.05.2019 r.
6 Niedziela Wielkanocna

 1. Przeżywamy dziś 6 Niedzielę Wielkanocy. Dzieci z klas III szkół podstawowych na Mszy św. o godz. 10.15 przystąpią do Pierwszej Komunii świętej. O godz. 15.30 dziękczynne nabożeństwo i rozdanie obrazków komunijnych. Od poniedziałku do piątku w „Białym Tygodniu” zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Msze św. o godz. 17.00. O dar żywej wiary dla nich i ich rodzin oraz za wszystkie Matki z okazji ich święta będziemy modlić się jako wspólnota parafialna na nabożeństwie majowym
 2. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na organizację „Marszu dla Życia i Rodziny”, który odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca.
 3. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca ofiarą do puszek po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć działalność i rozwój zespołu „Fausystem”, który wielokrotnie ubogaca liturgie w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje czyli Dni Krzyżowe. Kościół modli się o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy. W naszej parafii procesja do Krzyża misyjnego z modlitwą o urodzaje o godz. 18.00. Po niej nabożeństwo majowe.
 5. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w środę, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
  • w czwartek, 30 maja – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji,
  • w piątek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w tym dniu kończymy maryjne nabożeństwa majowe. Rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w niedzielę, 9 czerwca;
  • w sobotę, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika; w tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta; rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 18.30,
  • w tym dniu przypada również pierwsza sobota miesiąca; nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o 6.30, następnie adoracja w ciszy, o godz. 8.00 adorację poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej; Msza św. o godz. 9.00 w górnym kościele;
  • w przyszłą niedzielę, 2 czerwca przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; w tym dniu odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie; Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Piotr Greger.
 6. Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" i Centrum św. Maksymiliana
  w Harmężach zapraszają 28 maja na XXXIII Sesję Kolbiańską, poświęconą dwóm wielkim Polakom, kapłanom i męczennikom -  św. Maksymilianowi i bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Szczegóły podane są na plakacie.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę po Mszy św. o 9.00 i o 18.00 podczas nabożeństwa majowego, a nowenna do św. Maksymiliana – w czwartek o godz. 18.00 również podczas nabożeństwa majowego.
 8. Prosimy o odbiór żywności unijnej przez osoby zainteresowane w terminie podanym na tablicy informacyjnej.
 9. W parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu w sobotę 8 czerwca o godz. 18.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.
 10. Spotkania duszpasterskie w nadchodzącym tygodniu:
  • Akcja Katolicka – w poniedziałek o godz. 19.00,
  • katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek, 31.05.2019 o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 11. Pierwsza Oświęcimska Droga Światła, na którą zapraszają Siostry Serafitki i Wspólnota bł. Matki Małgorzaty Szewczyk, odbędzie się w piątek, 31 maja. Rozpoczęcie o 19.30 przy kościele Sióstr Serafitek.
 12. Nasza Parafia organizuje wyjazd młodzieży na Lednicę. Zapisy w kancelarii parafialnej, koszt 100 zł, dodatkowe informacje na plakatach. Ze względów organizacyjnych lista zostanie zamknięta we środę wieczorem.
 13. Do wtorku trwają zapisy na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Częstochowy. Wyjazd pielgrzymów na Jasną Górę w sobotę, 1 czerwca o godz. 7.30.
 14. Małżonków obchodzących okrągłe jubileusze w pierwszym półroczu tego roku zapraszamy do wspólnego dziękczynienia w niedzielę, 16 czerwca, podczas Mszy o godz. 10.30. Udział w uroczystości zgłaszamy w kancelarii parafialnej.
 15. Najbliższe odwiedziny chorych będą miały miejsce w sobotę, 8 czerwca. W tym dniu wszystkich chorych i starszych z możliwością poruszania się zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w domu katechetycznym o godz. 11.00. Chorych pozostających w domach kapłani odwiedzą od 8.00 do 10.30. Prosimy rodziny i parafian o odpowiednią pomoc starszym i chorym w dotarciu do świątyni. Chorych spoza stałej listy zgłaszamy w kancelarii parafialnej.
 16. Obchody 40 Rocznicy Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Oświęcimia i pamiętnej Mszy św. w Auschwitz-Birkenau będą miały miejsce w sobotę, 8 czerwca w naszej parafii. Już dziś zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Górnego, a po niej na świadectwo Pana Arturo Mari, osobistego fotografa Świętego Papieża.
 17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej ze stolików pod chórem w naszym kościele.